caf

Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou

Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou

23.- 30.7.2016

www.folkoveprazdniny.cz

Folkové prázdniny jsou 8denním multižánrovým hudebním festivalem v prostředí areálu renesančního zámku se specifickou tematickou dramaturgií, výjimečností vybraných hudebníků a jejich projektů, velkým množstvím doprovodných programů.

Folkové prázdniny jsou několik festivalů v jednom: vlastní hudební festival Folkové prázdniny (každý den z podvečera do noci), noční koncerty ve specifických prostředích, velký festival hudebních, tanečních, výtvarných a textových dílen Hnízdo múz, včetně dílen pro děti (cca 180 položek v programu), minifestival folkových muzikantů „Open scéna“ (ve všední dny odpoledne), odpolední rozpravy s hudebními publicisty, výstavy s hudební tematikou, výtvarně-hudební happeningy a Tančírna nad Oslavou v prostorách architektonicky unikátní staré tkalcovny u řeky Oslavy.

Festival Folkové prázdniny je v záplavě letních hudebních festivalů ojedinělý. Specifičnost je dána především dramaturgií festivalu. Celý festival má základní téma a každý den má pak své dílčí téma dne. Pozvaní hudebníci připravují svá vystoupení se zaměřením na tato témata.

Cílem festivalu je představit návštěvníkům jedinečné hudebníky z celého světa, kteří velmi často vystupují v České republice poprvé nebo přijíždějí se speciálním projektem. Dokladem budiž např. to, že festival jako jediný v České republice představuje po řadu let britskou folkovou scénu, ať už její legendy nebo nové mimořádné hudebníky.

K mimořádným osobnostem, které na festivalu účinkovali, patří mimo jiné Eliza Carthy, Waterson:Carthy , Salsa Celtica, Lau, Moishe´s Bagel, Mari Boine, Tim Eriksen, Hazmat Modine, Muzsikás, Ghymes from Hungary, Tenores di Bitti "Mialinu Pira", Spaccanapoli, Glen Hansard.