caf

Festival LeTní LeTná

Festival LeTní LeTná

Od založení v roce 2004 festival Letní Letná uvedl 1027 představení, které navštívilo celkem 213.300 diváků. Do České republiky přivezl takové špičky světového nového cirkusu jako například soubory Cirque Ici, Cirque Trottola, Les Colporteurs, 7 Fingers, Cirkus Cirkör, Compagnie XY, Cirque Baroque, Cahin Caha, Malabar, Atelier Lefevreu & André, Cie Galapiat, Le Poivre Rose, Cirque Inextremiste, Le Boustrophedon, Nofit State Circus, Compagnie Rasposo atd. Atraktivita festivalu neustále roste – v prvním roce navštívilo 60 představení a koncertů 6.300 diváků, v roce 2014 jich bylo již na více než 120 představeních přes 30.000. Letní Letná se za 12 let existence etablovala v pevnou součást nejen pražského, ale i celostátního kulturního kalendáře, stala se akcí, která nemá u nás obdoby – systematicky přiváží to nejlepší ze světového nového cirkusu a zároveň na 17 dní poskytuje vyžití dětem a jejich rodičům na divadelních představeních, ale i formou cirkusových a výtvarných workshopů. Letošní ročník odprezentoval přes 135 představení a navštívilo ho 38 000 diváků.

Během vice jak deseti let své existence si festival Letní Letná vybudoval prominentní postavení na pražské kulturní scéně, stejně jako mezinárodní ohlas. Stala se z něj unikátní událost, která přináší divákům to nejlepší z mezinárodní novocirkusové scény a stejně tak bohatý program pro rodiny s dětmi.

Letní Letná se také stala koproducentem významných projektů spojujících české soubory se zahraničními.. jako je LaCrimae za účasti švédského souboru Cirkus Cirkör, francouzského Cahin-Caha a domácího českého souboru Cirk La Putyka. Obrovský úspěch slavila také Letní Letna s projektem La Poivre Rose a již 12. ročník oslavila obrovským úspěchem ve svých koprodukčních aktivitách s projektem Walls&Handbags v podání Losers Cirque Company.

Letní Letná je festivalem doplňujícím kulturu Prahy  posledních 17 dni na konci léta /Srpen-Září/, ale nebojí se navázat  na svůj úspěch i vánoční verzí festivalu Lední Letná, která se doufejme stane stejně navštěvovanou událostí jako je vyprodaná Letní Letná.