caf

Struny podzimu

Posláním festivalu Struny podzimu je poskytovat unikátní umělecké zážitky, obohacovat českou kulturní scénu a rozšiřovat obzory publika.

„Struny podzimu jsou jedním z nejinovativnějších hudebních projektů v Praze. “      New York Times

Struny podzimu za uplynulých 19 let nabídly setkání se světovou interpretační špičkou napříč žánry – Barbarou Hannigan, Bradem Mehldauem, Wayneme Shorterem, Philippem Jarousským, Alisou Weilerstein, Sonnym Rollinsem, Charlesem Lloydem, Vivicou Genaux, Julií Fischer, Ahmadem Jamalem, Hiromi, Cassandrou Wilson, Michalem Nymanem či Nathalie Dessay a dalšími.

Mezinárodní hudební festival Struny podzimu od svého vzniku v roce 1996 významně přispívá k proměně kulturní mapy v hlavním městě. Spoluzakladatel festivalu a jeho umělecký ředitel Marek s výkonnou ředitelkou festivalu Danou Syrovou vytváří unikátním programovým konceptem originální prostor pro setkávání světa jazzu, klasické hudby, world music a crossover projektů. Postupně se z původně malé programové řady v rámci kulturních akcí Pražského hradu stal svébytný festival, který je charakteristický dramaturgickou otevřeností a propojením (zdánlivě) nesourodých hudebních světů. 

  • Jazz i klasika, tradice i experiment
  • Premiéry a debuty
  •  Světoví interpreti a talenty
  • Genius loci
  • Otevřené a náročné publikum