caf

United Islands of Prague

United Islands of Prague

Jsme mezinárodní hudební open air festival, hudební objevy.

Počet návštěvníků :

průměr za poslední 3 roky: 50 000.

V loňském roce: 50 000

Místo konání: Praha, centrum města, ostrovy na řece, parky, nábřeží a prostranství podél řeky a pražské kluby

Rok vzniku festivalu: 2005

Žánr: neotřelé hudební objevy na domácí i světové scéně

Počet interpretů za poslední festival: 150 – 200 průměrně, poslední festival: 210

Festival United Islands of Prague je největší pražský hudební festival, který letos už po patnácté oživí centrum města. Jubileum festivalu oslavíme v ulicích stále atraktivnějšího Karlína na patnácti scénách, na které opět uvedeme nové objevy české hudby i hudebníky z celého světa. Hlavní tepnou Prahy se tak od 22. do 23. června stane Křižíkova ulice, na které vznikne velká pěší zóna se stánky a hudebními pódii. Letos na nich mimo jiné zahrají David Koller a Buty, ale i celá řada dalších začínajících i známých interpretů.

Hlavním cílem festivalu United Islands of Prague je objevovat a představovat novou hudbu z domova i ze zahraničí. Za jeho patnáctiletou historii zde již zahrálo přes 1500 interpretů z více než padesátí zemí celého světa, a to včetně zemí jako USA, Německo, Francie, ale i Egypt, Libanon, Izrael, Indie. Tleskalo a naslouchalo jim přes půl milionu diváků.

Obohacujeme českou kulturní scénu o novou, neznámou a k tomu kvalitní muziku. Upozorňujeme na to, co se děje na světových pódiích nebo na mladé české kapely s potenciálem proniknout mezi mainstream i za hranicemi republiky. Přispíváme k tomu, aby místní scéna byla pestrá a držela krok s okolním světem. Satisfakcí jsou pro nás příběhy kapel jako Zrní, Midi Lidi, Toxique nebo Mydy Rabycad, které poprvé koncertovaly na hlavní festivalové scéně na Islands a dnes již patří k nejúspěšnějším projektům v ČR.

Vstup na festival je zdarma. Srdečně zveme všechny fanoušky objevování nové hudby z celé republiky!